Ubytování Dvůr Králové

Tipy na výlet
Penzion Slunečnice

Dvůr Králové nad Labem je historické město malebného Podkrkonoší s šestnácti tisíci obyvateli. Nabízí řadu historických, kulturních a uměleckých památek, krásné okolí a bohaté možnosti sportovního i kulturního vyžití jak v letních, tak v zimních měsících.

Krásy města i okolní krajiny můžete poznat při pěších výletech, na kole při projížďce některou z mnoha cyklotras či na čtyřkolce. Těm, kterým je bližší vzduch než země, se nabízejí vyhlídkové lety nebo možnost paraglidingu. Mezi největší lákadla patří bezesporu zoologická zahrada s největší kolekcí afrických zvířat v Evropě a její safari. Vzdálenost od Penzionu Slunečnice cca 2,5 km. Kroky návštěvníků však nemíří pouze do zoo.

Osvěžení v horkých dnech můžete nalézt třeba na Tyršově koupališti, které patří k jedněm z nejkrásnějších v republice (vzdálenost od Penzionu Slunečnice cca 1,5 km) nebo v některé z hospůdek u vynikajícího královédvorského piva Tambor  (vzdálenost od Penzionu Slunečnice cca 0,5 km). 
Nechte se také zlákat uklidňující atmosférou lesů s protékajícími potoky, skalními útvary a kouzelnými zákoutími, pohádkovou přehradou Les Království (vzdálenost od Penzionu Slunečnice cca 7 km) nebo hospitalem Kuks (vzdálenost od Penzionu Slunečnice cca 12 km) – perlou vrcholného baroka z přelomu 17. a 18. století. V zimě, když výletní cesty zapadají sněhem, můžete vyrazit na běžkách do bílé stopy nebo si užít sjezdové lyžování.

Tato a mnohá další lákadla na vás čekají ve Dvoře Králové nad Labem, v městě s bohatou historií a živou současností.

Souřadnice: 52°26´ severní zeměpisné šířky, 15°49´ východní zeměpisné délky
Průměrná nadmořská výška: 371m n.m. (270 – Labe v Žirči, 459 – Záleský vrch).
Klima: mírně teplé, mírně vlhké
Průměrná roční teplota: 7 – 8°C
Průměrný roční úhrn srážek: 550 – 650 mm
Používaný čas: středoevropský čas + letní (letní = SEČ + 1 hodina)

Více informací pro turisty najdete na webu města zde.